„Piękny umysł” już nie wystarcza
Współczesny rynek stawia nowe wymagania finansistom. Podejmowanie decyzji o rozdysponowaniu środków firmy, analiza bieżącej sytuacji finansowej, zarządzanie kosztami i przewidywanie przyszłości to odpowiedzialne i wymagające zajęcia. Wymagające, ale czego? Czy wiedza merytoryczna jest wystarczająca, by zarządzać nowoczesnymi organizacjami?
Fundamentalne zdaje się być posiadanie odpowiedniej, specjalistycznej wiedzy uzyskanej w trakcie edukacji oraz dopełnienie jej poprzez zdobycie międzynarodowych kwalifikacji zawodowych ACCA. Ich wartość doceniają zarówno rekruterzy, jak i późniejsi szefowie, oferując wyższe stanowiska menedżerskie i dobre zarobki.
W dzisiejszych czasach zmienia się jednak postrzeganie certyfikatów. Nie są już one elitarnym przywilejem, a koniecznością dla osoby poważnie myślącej o karierze w finansach. Z tego właśnie powodu chętnych do uzyskania dyplomu nie brakuje. Osoby postrzegające świat przez pryzmat cyfr i liczb, posiadające umiejętności analityczne często określane są mianem „pięknego umysłu" (słuszne jest tu skojarzenie z filmem Rona Howarda). Ostatnie lata pokazały jednak, że i oni napotykają bariery w znalezieniu satysfakcjonującej pracy lub na drodze do awansu. Nasycenie rynku dobrymi specjalistami, obok zmian w postrzeganiu roli finansistów w firmie, to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta