Zbiory łowione w sieć
Wirtualne muzea tworzą nie tylko instytucje kultury, ale też kluby sportowe, samorządy i kolekcjonerzy
Dzięki dostępowi do sieci z kulturą i historią można obcować, nie wychodząc z domu. Wirtualne muzea na zachodzie Europy to już codzienność. Ale i w Polsce zaczynają wyrastać niczym grzyby po deszczu.
W przyszłym roku powinno ruszyć Wirtualne Muzeum Historii Poznania. Jego pomysłodawcy dostali właśnie półmilionową dotację z Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
- Na razie koncentrujemy się na digitalizowaniu papierowych dokumentów, map, programów teatralnych. Ale to zaledwie pierwszy krok - wyjaśnia Danuta Książkiewicz-Bartkowiak z Wydawnictwa Miejskiego Posnania, jednej z kilkunastu instytucji, które zaangażowały się w projekt. Docelowo na portalu mają się znaleźć filmy z festiwali, koncertów, spektakli teatralnych. Odwiedzający go internauci zyskają możliwość wędrówki przez poznańskie galerie i muzea. - Chcemy pokazać więcej, niż na co dzień można zobaczyć na wystawach....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta