Biuro musi dotrzymać obietnic
Gdy planowany od tygodni urlop się nie udał, mamy prawo żądać od organizatora wyjazdu odszkodowania
Jeśli biuro podróży nie dotrzymuje warunków umowy, powinniśmy reagować natychmiast. Na pewne działania po powrocie do kraju może być już za późno lub nie przyniosą one oczekiwanego przez nas efektu. Tak jest np. z żądaniami dotyczącymi świadczeń zastępczych. Mają one sens na wyjeździe. Podobnie ze składaniem reklamacji np. dotyczących zakwaterowania. Najlepiej, gdy zrobimy to na miejscu i zażądamy od pilota lub rezydenta tego, za co rzeczywiście zapłaciliśmy i co się nam należy.
Foldery były inne
Kiedy w praktyce możemy mówić o niedotrzymaniu warunków umowy? Wtedy, gdy np. po przylocie na miejsce okazuje się, że hotel miał być tuż przy plaży, a tymczasem, aby do niej dojść, trzeba pokonać dosyć długi dystans, hotel miał być 4-gwiazdkowy, a ma niższą kategorię, program wycieczki objazdowej zostaje zmieniony i zamiast np. wycieczki na pustynię, mamy dwugodzinną lekcję rzemiosła artystycznego itp.
Gdy po przybyciu na miejsce dostrzeżemy tego rodzaju uchybienia, nie czekajmy i od razu poinformujmy o tym pilota lub rezydenta albo osobę, która na miejscu reprezentuje organizatora imprezy turystycznej. Mamy prawo domagać się od tych osób wykonania usługi zgodnie z umową, a gdy jest to niemożliwe, mamy prawo do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta