Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Drugie życie Anny German

11 maja 2013 | Kraj | Janina Blikowska
Joanna Moro zagrała w serialu Annę German
źródło: PAP/ITAR-TASS
Joanna Moro zagrała w serialu Annę German
Anna German kilka razy wygrywała największe festiwale
źródło: PAP/CAF-Archiwum
Anna German kilka razy wygrywała największe festiwale

Dzięki sukcesowi telewizyjnego serialu zapomnianą przez lata piosenkarkę chcą upamiętnić miasta, 
z którymi była związana.

Pół roku temu mało kto pamiętał o Annie German. Dziś jej piosenki „ Eurydyki tańczące" czy „Człowieczy los" mają na  YouTubie  po kilkaset tysięcy odsłon. A miasta, z którymi piosenkarka była związana, zastanawiają się, jak uczcić jej pamięć, a przy okazji się na niej wypromować. Moda na German się rozkręca.

Odkrycie młodych

Przez dziesięć tygodni serial o życiu Anny German pokazywany w telewizyjnej Jedynce bił rekordy popularności. Każdorazowo w piątkowy wieczór przed ekranami gromadziło się ponad 6 mln widzów, co było rekordem w tym paśmie. Jak wynika z danych firmy Nielsen Audience Measurement, spośród 100 osób mających w tym czasie włączony telewizor aż 40 wybierało właśnie ten film.

Popularność rosyjsko-polsko-ukraińskiego filmu nie dziwi osób, które znały Annę German. – Jestem taka dumna, że wrażliwość Polaków wypłynęła na wierzch – mówi Wanda Ziembicka-Has, wrocławska radna, która miała okazję poznać Annę German. – Ten film ma proste, ale świetne kreacje. Joanna Moro powinna dostać nagrodę za swoją grę – uważa. Przyznaje, że w filmie rzeczywistość miesza się z fikcją. – Ale o to nie można mieć przecież pretensji – mówi.

Kompozytorka Katarzyna Gaertner, twórczyni jednego z największych przebojów Anny German „Eurydyki tańczące",  też nie jest zdziwiona,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9533

Zamów abonament