Wspólna polityka energetyczna dla UE
Zwiększanie bezpieczeństwa energetycznego, współpraca i efektywność – to podstawy podpisanego na Litwie memorandum Central Europe Energy Partners.
Karolina Baca- Pogorzelska z Wilna
Spotkanie CEEP to druga dyskusja największych firm sektora energetycznego z Europy Centralnej z komisarzem UE ds. energii Guentherem Oettingerem. Tym razem odbyła się w Wilnie – 1 lipca to bowiem Litwa obejmuje przewodnictwo w Radzie UE.
W spotkaniu udział wzięli m.in. premier Litwy Algirdas Butkevicius, litewski minister ds. energetyki Jaroslav Neverovic, były premier RP i szef europarlamentu prof. Jerzy Buzek, a dyskusję poprowadził szef CEEP i prezes Lotosu Paweł Olechnowicz.
Trzeba wysłuchać każdego
– Istnieje wiele aspektów tematu energii i bezpieczeństwa energetycznego. Polityczne i geopolityczne są dominujące. Bezpieczeństwo energetyczne zostało zdefiniowane w kontekście ryzyka geopolitycznego zależnego od zewnętrznych dostaw ropy naftowej. Dziś jest to pojęcie szersze, obejmujące wszystkie formy energii, połączenia i sposoby, którymi dostawy energii mogą zostać zakłócone. Istnieje również inny...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta