Modernizacja armii pobudzi gospodarkę
Rozmowa | Krzysztof Krystowski, prezes Polskiego Holdingu Obronnego
Do 2022 roku resort obrony jest w stanie wydać niemal 140 mld zł na modernizację sił zbrojnych. Jak dużą część tego tortu może skonsumować Polski Holding Obronny?
Mam nadzieję, że poziom zakupów naszych produktów dla polskiej armii będzie wzrastał. Dzisiaj co druga złotówka wydawana przez Ministerstwo Obrony Narodowej trafia do spółek Polskiego Holdingu Obronnego. Wzrost przychodów naszego przemysłu to dla nas wielka szansa na rozwój technologiczny, wzmocnienie współpracy i kooperacji.
Myślę tu nie tylko o naszej grupie, ale także o innych przedsiębiorstwach polskiego przemysłu obronnego.
Znaczenie tych środków przeznaczonych przez państwo na modernizację armii interpretuję zgodnie ze słowami premiera wypowiedzianymi w exposé. Odczytuję je w ten sposób, że środki skierowane do przemysłu obronnego mają być kołem zamachowym dla całej polskiej gospodarki.
Przemysł obronny, wojsko i nauka stanowią trójkąt, który tworzy potencjał obronny kraju. Wzmacniając przemysł obronny, jego innowacyjność i zdolności technologiczne, wzmacniamy obronność kraju. Dlatego rozwój przemysłu obronnego jest bardzo ważny, nie tylko z punktu widzenia gospodarczego.
Ale przyzna pan, że w tej chwili jest dobra atmosfera, by wzmacniać polski przemysł obronny. Wiceminister obrony gen. Waldemar Skrzypczak jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta