Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komórkowy plac budowy

23 stycznia 2014 | Ekonomia i Rozwój
To jedyna usługa, której użytkowników przybywa. Dzieje się tak za sprawą zmiany pokoleniowej, niosącej ze sobą rosnącą popularność takich urządzeń, jak smartfony, tablety i laptopy.
źródło: Rzeczpospolita
To jedyna usługa, której użytkowników przybywa. Dzieje się tak za sprawą zmiany pokoleniowej, niosącej ze sobą rosnącą popularność takich urządzeń, jak smartfony, tablety i laptopy.

Unowocześnienie i rozbudowa sieci mobilnego Internetu przyświecały telekomom w 2013 roku.

Urszula Zielińska

Najwięksi operatorzy komórkowi: Polkomtel, operator sieci Plus, Orange Polska z T-Mobile Polska oraz Play mają za sobą rok pracy nad infrastrukturą mobilnego Internetu. Orange i T-Mobile modernizowały przede wszystkim sieć 3G, ale też zaoferowały klientom usługi sieci w technologii LTE, określanej jako 4G.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, ocenia, że modernizacja infrastruktury była jednym z dwóch najistotniejszych wydarzeń dla telekomu, obok wprowadzenia nowej marki – nju mobile. Jego zdaniem w ubiegłym roku zakończył się też monopol Plusa na ofertę szybkiego mobilnego Internetu LTE.

To prawda, choć prawdą jest również, że należące do Zygmunta Solorza-Żaka firmy: Plus i Cyfrowy Polsat mają nadal największą sieć LTE w kraju. Jak podały w środę, w jej zasięgu jest już blisko 67 proc. Polaków, czyli około 26 mln osób. To dwa razy więcej niż w listopadzie 2012 roku. Z kolei w zasięgu sieci Internetu Plusa starszej generacji – 3G – jest już blisko 100 proc. mieszkańców Polski.

– Kolejne kroki w zakresie budowy zasięgu w dużej mierze zależeć będą od wyniku aukcji na częstotliwość 800 MHz – mówi Jacek Felczykowski, dyrektor zarządzający ds. techniki w Polkomtelu.

Aleksandra Gieros-Brzezińska zapewnia jednocześnie, że Plus nadal będzie rozbudowywał...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9745

Wydanie: 9745

Spis treści
Zamów abonament