Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od karpia do dinozaura

05 września 2014 | Ciekawa ekonomia
W Inwałdzie wiedzą, że na dinozaurach można nieźle zarobić
autor zdjęcia: Tomasz Jodłowski
źródło: Fotorzepa
W Inwałdzie wiedzą, że na dinozaurach można nieźle zarobić

Inwestycje | Okolice małopolskiego Zatora to centrum parków rozrywki. Ten biznes już niedługo będzie wart grube miliardy.

bernadeta Waszkielewicz

Zator i Inwałd są oddalone o 21 kilometrów i inwestują w to samo – parki rozrywki. Z drogi krajowej 52, biegnącej przez wieś Inwałd w gminie Andrychów, widać Park Miniatur „Świat marzeń", uruchomiony w 2007 roku. Dalej są Park Rozrywki „Dinoland" (powstał dwa lata później) i Warownia Inwałd ze średniowieczną osadą.

– Inwestorzy korzystają z unijnej pomocy, my ich wspieramy, bo każda atrakcja to miejsca pracy. A dzięki podatkom od nieruchomości zwiększyły się dochody gminy – wylicza Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa.

Skręcamy w drogę 28, do 700-letniego miasta Zator, stolicy gminy. Od pięciu lat działa tu Dinozatorland. Wokół cały zespół parków: „Mitologii", „Św. Mikołaja", „Bajek" i „Stworzeń wodnych", „Owadów". Jest też lunapark. Miesięcznik „Viva!" umieścił te atrakcje w rankingu pięciu najlepszych europejskich parków rozrywki, porównując z podparyskim Disneylandem. W lipcu otwarto...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9933

Wydanie: 9933

Spis treści
Zamów abonament