Bestsellery
1. Bohaterem „Władcy liczb" Marka Krajewskiego (Znak) jest „zrepatriowany" ze Lwowa do Wrocławia komisarz Edward Popielski. Eberhard Mock powrócić ma w prozie tego popularnego i cenionego pisarza za dwa lata.
2. „Jedwabnik" (Wydawnictwo Dolnośląskie) to powieść twórczyni Harry'ego Pottera J.K. Rowling, która podpisuje się tu jednak – podobnie jak wcześniej w „Wołaniu kukułki" – jako Robert Galbraith. „Jedwabnik" ma tego samego bohatera; jest nim detektyw Cormoran Strike, a rzecz cała dzieje się w środowisku literackim.
3. Andrzej Stasiuk we „Wschodzie" (Czarne) pomieszcza relację z Irkucka, z nabrzeży Angary: „Nad samą wodą rosło zielsko, a w zastoinach zbierała się tłusta woda. Dziewczyny przechadzały się z butelkami piwa i potem chichotały i sikały w krzakach. To miasto budowali polscy zesłańcy w XIX wieku: sklepy, hotele, restauracje i tak dalej. Kompletnie mnie to nie obchodziło. Skóra mi cierpła na myśl, że spotkam jakiegoś zesłańca". Eee, tam. Co najwyżej mógłby to być Mariusz Wilk. Ale on sam się zesłał.
4. Wojciech Cejrowski o swojej „Wyspie na prerii" (Zysk i S-ka): „Gdyby ktoś chciał sprawdzić osobiście, czy (w Arizonie – przyp. K.M.) jest tak, jak tu opisałem, drogę znajdzie łatwo: wystarczy zjechać z autostrady, potem jeszcze raz zjechać, i znów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta