Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Grajmy z Arabami

07 lutego 2015 | Plus Minus | Mirosław Żukowski

Dla tych, którzy są zaniepokojeni, że Arabowie wykupują światowy sport, mam dobrą wiadomość: mogło być gorzej, mogli go odrzucić ze wszystkimi konsekwencjami, które poznaliśmy ostatnio aż za dobrze.

To, że chcą mieć wpływ na rywalizację wymyśloną w naszej, a nie ich kulturze, oznacza również  wolę gry według naszych reguł.

Nie bądźmy hipokrytami, jeśli akceptujemy Romana Abramowicza jako właściciela Chelsea i nowych Rosjan wykupujących Londyn zgodnie z zasadami wolnego kapitalizmu, to nie możemy w czambuł potępiać Katarczyków. Dla Abramowicza Chelsea jest zabawką, piłkarski mundial i lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Katarze to sprawa o wiele poważniejsza – dowód, że bogaty Arab chce nie tylko nobilitacji swego bogactwa poprzez sport, ale też akceptuje jego rolę we współczesnym świecie.

Oczywiście optymizm z tego powodu nie powinien być przesadny, jest wiele sygnałów, że temu dążeniu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10060

Wydanie: 10060

Zamów abonament