Co robić, gdy sąsiad nadużywający alkoholu zatruwa życie sąsiadom
Alkoholik nie płaci za mieszkanie przez kilkanaście lat, zakłóca spokój w bloku, lecz nadal zajmuje lokal. Do wspólnoty opłaty wnosi bowiem za niego gmina, która jest współwłaścicielem kamienicy i nie ma nowego lokum dla swojego lokatora.
List czytelniczki
„Jesteśmy wspólnotą mieszkaniową. Część udziałów w nieruchomości mają prywatne osoby, a część miasto – bo mieszkają w naszej kamienicy lokatorzy z kwaterunku. Niestety, mamy bardzo uciążliwych sąsiadów z kwaterunku – są to panowie w wieku ok. 50–60 lat, nadużywający alkoholu, zajmujący dwupokojowe mieszkanie na parterze. Lokal jest w tragicznym stanie. Jako wspólnota odmalowaliśmy na własny koszt ramy okienne oraz drzwi wejściowe, do których kupiłam klamkę. Panowie od kilkunastu lat nie płacą czynszu, mają wyrok eksmisyjny. W mieszkaniu odcięto prąd i gaz – ale próbowali się kilka razy nielegalnie do prądu podłączyć. Przedstawicielka miasta, z którą spotykamy się na corocznych spotkaniach wspólnoty, reprezentująca najemców lokali, oraz nasz administrator nie mają żadnego sposobu na rozwiązanie tego problemu. Jedyne, co udało nam się ustalić, to to, że sąsiad znajduje się na liście oczekujących na inny lokal, a nie płaci czynszu od 2004 r. Panowie czasami załatwiają się w klatce schodowej albo na schodach do piwnicy. Nie chcemy mieszkać w takim towarzystwie".
(imię i nazwisko do wiadomości reakcji)
Rz: Co mogą zrobić sąsiedzi w takiej sytuacji? Złe towarzystwo wpływa m.in. na ceny ich mieszkań....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta