Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W opłacie za śmieci nie ma nadpłaty

11 sierpnia 2015 | Prawo | Łukasz Kuligowski

procedury | Właściciel nieruchomości, który nie złożył poprawionej tzw. deklaracji śmieciowej i przez kilka miesięcy płacił za dużo, nie odzyska już tych pieniędzy.

Odkąd w lutym zmieniły się przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, mieszkańcy muszą uważać, by nie zapłacić za śmieci zbyt dużo. Nowe przepisy powodują, że jeżeli przez kilka miesięcy płacili więcej, niż powinni, to niższą należność zapłacą dopiero od miesiąca, w którym złożyli w gminie stosowne pismo.

Każdy właściciel nieruchomości ma 14 dni na to, by powiadomić gminę, że np. urodziło się dziecko, w związku z czym opłata będzie wyższa. Tak samo, gdy jeden z mieszkańców wyjedzie albo umrze, co obniży opłatę. Należność w nowej wysokości ma zastosowanie od miesiąca, w którym nastąpiła zmiana. Są jednak pewne wyjątki.

Ważne terminy

Małgorzata Szymborska, dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Środowiska,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10215

Wydanie: 10215

Spis treści
Zamów abonament