Wydłużone wakacje należą się bez wniosku
Pracownikom ze znaczną lub umiarkowaną ułomnością przysługuje w roku kalendarzowym dziesięć dni roboczych dodatkowego urlopu. Niepełnoetatowcy dostaną go odpowiednio do wymiaru czasu pracy.
Od ponad roku zatrudniam osoby o umiarkowanej i lekkiej niepełnosprawności z długim stażem. Czy ich dodatkowy urlop wypoczynkowy zależy od wymiaru etatu bądź czasu pracy w roku i wniosku pracownika? Czy pracujący na pół etatu ma prawo do całego urlopu dodatkowego czy tylko do połowy i czy osoba pracująca przez pół roku ma prawo do całego urlopu czy połowy jego wymiaru dodatkowego? – pyta czytelnik.
W myśl art. 154 § 2 kodeksu pracy wymiar urlopu dla zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu pracy ustala się proporcjonalnie do tego wymiaru, biorąc za podstawę 20 lub 26 dni. Przy czym niepełny dzień urlopu zaokrągla się w górę do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta