Informatyzacja za miliardy
Ruszają projekty z nowej perspektywy unijnej. Kto na nich zarobi?
katarzyna kucharczyk
Jednym z priorytetów nowego rządu jest rozwój e-usług. To dobra wiadomość dla firm IT. Ich portfel zleceń spuchnie również w związku z licznymi zmianami w prawie, które wymuszają na przedsiębiorcach dostosowanie systemów informatycznych. Rok 2016 zapowiada się szczególnie ciekawie w związku z uruchomieniem projektów z perspektywy unijnej na lata 2014–2020. Firmy informatyczne staną w szranki w walce o kontrakty warte łącznie kilka miliardów.
Ruch w segmencie publicznym
Ciężko jest wskazać konkretny sektor, który w najbliższym czasie będzie przodował w ogłaszaniu kontraktów.
– Na pewno sporo do zrobienia jest w sektorze publicznym, gdyż cały czas poziom e-administracji jest w Polsce gorszy niż w rozwiniętych krajach UE – mówi Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku. Rząd zapowiada też zwiększenie wpływów z VAT, co wiązałoby się zapewne z uszczelnieniem systemu fiskalnego. – W tym przypadku duże kompetencje posiada grupa Comp, która realizowała taki projekt na Węgrzech – podkreśla analityk. Comp twierdzi, że poniesione tam nakłady zwróciły się w nieprawdopodobnie szybkim tempie: wpływy z VAT pokryły koszt wymiany urządzeń w ciągu kwartału.
Tymczasem emocje rozpala największy w branży IT przetarg na utrzymanie systemu dla ZUS. Jego wartość sięga...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta