Nie można odmówić udzielenia pomocy prawnej
W razie potrzeby organ prowadzący postępowanie ma prawo zwrócić się o przeprowadzenie określonych czynności do innego, właściwego terenowo organu, który jest kompetentny do załatwiania danego rodzaju spraw. Określenie zakresu pomocy nie wyklucza możliwości przesłuchania przez organ, który jej udziela, nowego świadka.
Do wójta wpłynęło wezwanie prezydenta miasta z innej części kraju o udzielenie pomocy prawnej w sprawie dotyczącej usunięcia drzew bez zezwolenia. Pomoc ta miała polegać na przesłuchaniu w charakterze świadka osoby zamieszkałej w tej gminie. W toku przesłuchania wyszło jednak na jaw, że więcej informacji w tej sprawie ma matka świadka, która mieszka w sąsiedztwie. Czy przed przesłuchaniem tej osoby trzeba uzyskać zgodę organu, który wystąpił o udzielenie pomocy prawnej, wyrażoną w formie postanowienia?
Nie....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta