Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od lipca wiele zmian w dopłatach i ulgach na niepełnosprawnych

11 sierpnia 2016 | Praca i ZUS | Edyta Sieradzka

NOWELIZACJA | Złożenie wniosku o dofinansowanie wynagrodzenia pracownika z inwalidztwem przed jego wypłatą przekreśla szansę na pomoc z PFRON. Trzeba też pilnować innych terminów i formalności, żeby zachować prawo do wsparcia.

Jakie najważniejsze zmiany nastąpiły przy wsparciu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych po 1 lipca 2016 r. w związku z nowelizacją ustawy o rehabilitacji oraz nowym rozporządzeniem wykonawczym dotyczącym dofinansowań?

Zgodnie z nowelizacją ustawy o rehabilitacji z 25 września 2015 r. w zakresie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń zmieniły się następujące kwestie:

- pracodawcy mogą uzyskać dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników, którzy uzyskali orzeczenie o niepełnosprawności w trakcie zatrudnienia u nich; na takie osoby nie muszą wykazywać efektu zachęty i począwszy od wynagrodzeń wypłaconych im za lipiec br. zgłaszać ich do ewidencji SODiR w PFRON,

- dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych przysługuje dodatkowo pod warunkiem wypłacenia pensji przed złożeniem wniosku Wn-D o dofinansowanie.

Od 1 lipca 2016 r. obowiązuje również nowe rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 22 czerwca 2016 r. w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

Zgodnie z wyjaśnieniem PFRON zmiany w ustawie o rehabilitacji dotyczące dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, zostały uwzględnione w brzmieniu nowego rozporządzenia, jak i w załącznikach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10520

Wydanie: 10520

Spis treści
Zamów abonament