Odnawiają obiekty w pruskiej fortyfikacji
Jeszcze trwa remont Muru Carnota w giżyckiej Twierdzy Boyen, a samorząd już przygotowuje się do odnowienia Warsztatu Zbrojmistrza.
– W planach jest pozyskiwanie dofinansowania na prace w szeregu kolejnych obiektów, np. sali ćwiczeń, warsztatu artyleryjskiego, no i oczywiście kontynuacja remontu Muru Carnota – wylicza Piotr Waśniewski, kierownik Twierdzy Boyen.
Ta pruska fortyfikacja położona na zachód od Giżycka, na wąskim przesmyku pomiędzy dużymi jeziorami Niegocin i Kisajno, została wzniesiona w latach 1844–1856. Zbudowana została na obszarze liczącym ok. 100 hektarów była głównym ogniwem w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp na teren państwa pruskiego. 26 sierpnia 1914 roku na przedpolach twierdzy podczas I wojny światowej doszło do półtoragodzinnego ostrego starcia między Rosjanami, a Niemcami.
W okresie wojny w fortyfikacji miał swą siedzibę ośrodek Abwehry...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta