Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poczta chce cyfryzować państwo

19 grudnia 2016 | Ekonomia
autor zdjęcia: Piotr Waniorek
źródło: Fotorzepa

Przemysław Sypniewski | Nasz kraj potrzebuje silnego operatora na rynku pocztowym. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, że za dziesięć lat staniemy przed koniecznością repolonizacji tego sektora, jak w przypadku banków – mówi prezes Poczty Polskiej.

Rz: Mija pół roku, odkąd jest pan prezesem Poczty Polskiej (PP). W jakiej kondycji jest spółka?

Przemysław Sypniewski: Poczta jest w przełomowym położeniu. Zadanie, jakie sobie postawiłem, to odbudowa fundamentów spółki i odwrócenie negatywnych trendów. Strategicznym kierunkiem jest, by przestać tylko ciąć koszty, co robiono poprzednio. Naszym zadaniem jest odbudowa przychodów. Musimy zawrócić ten okręt z kursu, którym płynął dotąd.

Co to oznacza?

Najważniejsze elementy dla firmy to przychody, utrzymanie infrastruktury, przywrócenie PP roli społecznej. To znajdzie się w nowej strategii spółki, która zostanie przyjęta przez zarząd jeszcze w tym roku.

A co z ekspansją w segmencie kurierskim i koncentracją na e-commerce, czyli priorytetami poprzedniego zarządu?

Staram się realnie patrzeć na Pocztę i choć cieszę się, że obsługujemy bardzo dużą część tego rynku, to rzeczywistość jest taka, iż jesteśmy w momencie odbudowywania firmy. Dziś mamy problem płacowy. 25 tys. ludzi, którzy zostali zwolnieni przez ostatnie kilka lat, sprawia, że musimy bardzo mocno walczyć o lepsze wskaźniki terminowości i jakości. Na głównych węzłach ekspedycyjno-rozdzielczych w Warszawie, we Wrocławiu, w Poznaniu, Bydgoszczy czy Szczecinie mamy niedobór...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10628

Wydanie: 10628

Spis treści
Zamów abonament