Udane wsparcie dla Ukrainy
Vazil Hudák Pomyślnie wypełniliśmy zobowiązania dotyczące zainwestowania w tym kraju 3 mld euro. To jednak nie koniec – pisze wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Dla wielu mieszkańców Ukrainy nastał czas bolesnych wyrzeczeń. O ile owoce reform mających na celu budowanie gospodarki rynkowej i zwalczanie korupcji będą widoczne dopiero za jakiś czas, o tyle skutki wzrostu cen energii są odczuwalne już dzisiaj. Reformy są konieczne, aby Ukraina mogła stać się stabilnym i prężnie działającym państwem.
Łatwiej znosi się wyrzeczenia, jeśli towarzyszą im korzyści bezpośrednio odczuwalne dla obywateli – takie jak modernizacja sieci wodociągowej zbudowanej jeszcze w czasach Związku Radzieckiego, zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, remonty szpitali czy ocieplanie budynków przeznaczonych dla ludności przesiedlonej w wyniku konfliktu zbrojnego.
W poniedziałek umowy na cztery projekty
W ramach ogólnej pomocy udzielanej Ukrainie EBI uruchomił w 2014 roku specjalny plan działania. Przewiduje on udzielenie do końca bieżącego roku kredytów w wysokości 3 mld euro z przeznaczeniem na inwestycje w budowę infrastruktury, rozwój sektora prywatnego i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta