Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolędy wybrane w sierpniu

23 grudnia 2016 | Kultura | Jacek Cieślak
Stanisława Celińska (1947) debiutowała w filmie Andrzeja Wajdy „Krajobraz  po bitwie” w 1970 roku. Śpiewać zaczęła na studiach w kabarecie Piotra Loretza. Wydała płyty „Nowa Warszawa”, „Atramentowa”.
źródło: Musicom/materiały prasowe
Stanisława Celińska (1947) debiutowała w filmie Andrzeja Wajdy „Krajobraz po bitwie” w 1970 roku. Śpiewać zaczęła na studiach w kabarecie Piotra Loretza. Wydała płyty „Nowa Warszawa”, „Atramentowa”.
Stanisława Celińska, Świątecznie, Musicom, CD, 2016
źródło: Rzeczpospolita
Stanisława Celińska, Świątecznie, Musicom, CD, 2016

Stanisława Celińska wydała album „Świątecznie". To najlepiej sprzedająca się płyta z kolędami.

Wszystko wskazuje na to, że „Świątecznie" podczas Wigilii będzie najczęściej słuchaną przez Polaków premierową płytą. Na jej klimat z pewnością wpłynęły bożonarodzeniowe wspomnienia Stanisławy Celińskiej.

– Boże Narodzenie kojarzy mi się zawsze z moją babcią, która przygotowywała wieczerzę, w tym karpia w galarecie, mojego ulubionego, ale smażonego też – powiedziała „Rzeczpospolitej" Stanisława Celińska. – Jednak najbardziej lubiłam jej wilgotne drożdżowe ciasto, a z zakalcem było jeszcze lepsze. Starałam się je odtworzyć, waliłam je łyżką w makutrze, ale mi się nie udawało. Tamte pierwsze święta były zaciszne, bo rodzina została okaleczona. Dziadek zaginął podczas wojny, ojciec mój też już nie żył. Byłyśmy trzy: babcia, mama i ja. Czasami przychodziła ciocia. Prezenty pod choinką nie były takie jak dziś, tylko skromne i praktyczne. Na przykład rękawiczki, torebka...

Później to pani Stanisława przejęła organizację rodzinnych wigilii.

– Robiłam to, czego babcia mnie nauczyła, i zapraszałam na święta do siebie przez wiele lat – mówi aktorka i wokalistka. –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10632

Wydanie: 10632

Spis treści

Pierwsza strona

Zamów abonament