Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polecenie niebezpiecznej pracy na piśmie

05 stycznia 2017 | Praca i ZUS | Sebastian Kryczka

Kierowanie podwładnych do wykonywania prac niebezpiecznych wiąże się ze szczególnymi obowiązkami z zakresu bhp. Tam zaś, gdzie zagrożenia mają szczególny charakter, nie wystarczy ustne polecenie realizacji pracy.

Każda praca wiąże się z określonym poziomem ryzyka, związanym z zagrożeniami, jakie wynikają z jej charakteru oraz szeroko pojmowanego środowiska pracy. Rodzajem prac, w przypadku których zagrożenia mają charakter szczególnie doniosły, są tzw. prace szczególnie niebezpieczne. To takie, gdzie ryzyko wystąpienia niekorzystnych następstw – np. wypadków przy pracy – jest większe niż w przypadku innych prac.

Nie tylko z listy

Prace szczególnie niebezpieczne są wymienione w rozporządzeniu w sprawie ogólnych przepisów bhp. Jednak to, że dana praca jest szczególnie niebezpieczna, może wynikać również z innych przepisów technicznego bezpieczeństwa pracy oraz z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10642

Wydanie: 10642

Spis treści
Zamów abonament