Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łączenie zbrojeniówki bez planów

05 stycznia 2017 | Kraj | Grażyna Zawadka
W radomskim biurze PGZ pracuje obecnie 45 pracowników  z 200 zatrudnionych w całym holdingu. Umowę najmu zawarto  w 2015 r. na trzy lata i w praktyce nie można jej wypowiedzieć.
autor zdjęcia: Michał Walczak
źródło: PAP
W radomskim biurze PGZ pracuje obecnie 45 pracowników z 200 zatrudnionych w całym holdingu. Umowę najmu zawarto w 2015 r. na trzy lata i w praktyce nie można jej wypowiedzieć.

Polską Grupę Zbrojeniową tworzono bez analiz i biznesplanu. To pociągnęło zbędne koszty – twierdzi NIK.

Dzięki konsolidacji kilkudziesięciu spółek powstał jeden z największych koncernów obronnych w Europie – Polska Grupa Zbrojeniowa. Jednak przy jej tworzeniu roiło się od błędów – stwierdziła NIK, która prześledziła proces konsolidacji przemysłu zbrojeniowego.

Brak rzetelnych analiz przed utworzeniem PGZ, zmarnowane pieniądze na wyceny spółek, które się przeterminowały, i kontrowersyjne decyzje o dwóch siedzibach – to główne zarzuty Izby.

– Przez nieprawidłowości na etapie tworzenia Grupy nie są osiągane potencjalne korzyści dla Sił Zbrojnych RP w postaci dostaw uzbrojenia i sprzętu wojskowego oraz usprawnienia procesu modernizacji polskiej armii – mówi „Rzeczpospolitej" Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.

Kontrolerzy zbadali powstawanie PGZ i jej działania od 2012 r. do połowy 2016 r.

Decyzję o utworzeniu holgingu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10642

Wydanie: 10642

Spis treści
Zamów abonament