Korzystanie z „relax roomów” nie jest przychodem pracowników
Odpoczynek w pokoju muzycznym nie spełnia warunków pozwalających na uznanie takiego „przysporzenia" za przychód ze stosunku pracy w rozumieniu ustawy o PIT. Ponadto przebywanie w tym pomieszczeniu jest dobrowolne.
Tak orzekł Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 21 marca 2017 r. (2461-IBPB-2-2.4511.1133.2016.1.AR).
Spółka jest przedsiębiorstwem z branży informatycznej. Prowadzi działalność gospodarczą, zajmując się przede wszystkim rozwojem produktów dotyczących działalności marketingowej i reklamowej w Internecie – tworzy m.in. narzędzia do śledzenia ruchu internetowego oraz doboru odpowiedniej reklamy kontekstowej. Jednocześnie spółka – jako tzw. „zakład pracy" – jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w rozumieniu art. 31 ustawy o PIT, obowiązanym do obliczania i pobierania w ciągu roku zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń osób przez nią zatrudnionych.
Dobrostan zespołu
Ponieważ zatrudnione przez podatnika osoby są narażone na wiele niekorzystnych dla zdrowia czynników związanych z wielogodzinną pracą biurową przed monitorami, w ramach propagowania zdrowego stylu życia i dbałości o kulturę fizyczną osób w niej zatrudnionych spółka wdrożyła dla swoich pracowników różne programy, mające na celu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta