Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobry czas na naukę inwestowania

25 maja 2017 | Moje pieniądze
Ostatnie miesiące były dla naszego parkietu udane, ale co dalej
źródło: Rzeczpospolita
Ostatnie miesiące były dla naszego parkietu udane, ale co dalej

Mimo ostatniej hossy akcje nie są na razie drogie Przemysław Sałek

Czy to dobry moment, aby rozpocząć teraz inwestowanie na giełdzie? Ostatnie miesiące były bardzo udane. Do inwestorów docierały informacje o wzroście wartości indeksów oraz o świetnych wynikach wielu polskich przedsiębiorstw. Media pisały o inwestycyjnych sukcesach. Ale w ostatnich dniach zaczęły się pojawiać także wiadomości o spadku cen akcji. Może więc przespaliśmy hossę i teraz od giełdy powinniśmy trzymać się z daleka?

– Akcje przyciągają największe zainteresowanie potencjalnych inwestorów wtedy, kiedy ich kurs znacząco wzrośnie. Przez ostatnie pół roku warszawski indeks zyskał prawie 30 proc. To rodzi raczej pokusę, aby sprzedać akcje i zainkasować osiągnięty już zysk. Bo po każdym dynamicznym wzroście przychodzi okres stagnacji – mówi Mariusz Pawlak, partner w Lorek Pawlak Family Office.

Jak przyznaje, faktycznie najlepszy moment na zakup akcji jest już za nami.

Zalecana ostrożność

– Obecnie w cenach akcji mamy już uwzględnione wszystkie dobre informacje gospodarcze. Można do nich zaliczyć pozytywne rewizje ratingów, niskie bezrobocie, wzrost PKB w I kwartale prawie o 4 proc., wzrost ściągalności podatków. Można powiedzieć, że wszystko co pozytywne już się wydarzyło, a dzisiejsze notowania zależą od oczekiwań dotyczących przyszłych zdarzeń – tłumaczy Mariusz Pawlak....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10758

Wydanie: 10758

Spis treści
Zamów abonament