Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Eksport motoryzacji rośnie, ale szans na skok nie ma

25 maja 2017 | Ekonomia
Liderem motoryzacyjnego eksportu w naszej części Europy pozostają Czesi. Głównie za sprawą dużej produkcji samochodów osobowych.
źródło: Rzeczpospolita
Liderem motoryzacyjnego eksportu w naszej części Europy pozostają Czesi. Głównie za sprawą dużej produkcji samochodów osobowych.

W Europie Środkowo-Wschodniej więcej od Polski eksportuje tylko przemysł motoryzacyjny w Czechach. Ale mimo wysokiego wzrostu wkrótce mogą nas przegonić Węgrzy i Słowacy. Adam woźniak

Eksport polskiej motoryzacji nabiera coraz większego tempa. Według ostatnich danych Eurostatu luty okazał się pod tym względem najlepszym miesiącem w historii – zagraniczna sprzedaż branży sięgnęła 2,17 mld euro. To o 9,2 proc. więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Na rekordowym poziomie znalazły się także wyniki skumulowane: jak podaje firma analityczna AutomotiveSuppliers.pl, eksport za pierwsze dwa miesiące tego roku wyniósł 4,18 mld euro i wzrósł w ujęciu rocznym o 13,7 proc. – Poziom 2 mld euro będzie w tym roku najprawdopodobniej stałą wartością miesięczną, a rekordowy lutowy wynik zostanie w kolejnych miesiącach na pewno pobity – przewiduje Rafał Orłowski, partner w AutomotiveSuppliers.pl.

Będzie nowy rekord

To sprawia, że po bardzo dobrym dla branży roku ubiegłym (eksport wyniósł 23 mld euro) obecny przyniesie kolejny rekord. Prognozy wskazują na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10758

Wydanie: 10758

Spis treści
Zamów abonament