Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

NATO: Nowy rozdział

25 maja 2017 | Publicystyka, Opinie | Giorgi Margwelaszwili

Mocno wierzę, że szczyt w Brukseli przyczyni się do rozwoju naszej współpracy. Członkostwo Czarnogóry jest obiecujące dla nas i innych państw aspirujących do Sojuszu – pisze prezydent Gruzji.

Szczyt NATO musi odpowiedzieć na wiele pytań, w tym na główne: jaki system transatlantyckiej współpracy najlepiej odpowie na współczesne wyzwania. Pomimo że jest to szczyt wyłącznie dla państw członkowskich, jego ustaleń z niecierpliwością oczekują wszystkie kraje, które uznają się za część wspólnego systemu bezpieczeństwa. Wśród nich jest Gruzja, ważny współpracownik zarówno NATO, jak i prowadzonych pod auspicjami UE pokojowych i antyterrorystycznych misji międzynarodowych. Uczestniczymy w tych misjach, ponieważ wierzymy, że bronimy wspólnych wartości i naszej wspólnej europejskiej i euroatlantyckiej rodziny, której częścią się uważamy.

W historii ludzkości NATO jest najbardziej udanym sojuszem – sojuszem wartości. Nadal naszą główną troską jest wspólne bezpieczeństwo, jednak poza prewencją dotyczącą konwencjonalnych zagrożeń coraz ważniejszym problemem stają się zagrożenia niekonwencjonalne. Dziś głównym celem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10758

Wydanie: 10758

Spis treści
Zamów abonament