Dwa lata czekania na przekształcenie
Zakłady Płyt Wiórowych Prospan
Dwa lata czekania na przekształcenie
Zakłady Płyt Wiórowych Prospan w Wieruszowie od kilku lat utrzymują się na czele polskich producentów płyt. W 1993 roku wyprodukowały 253 tys. msześciennych, wyprzedając fabryki w Grajewie, Żarach i Szczecinku. W ub. roku miały sprzedaż 218 mln zł i zysk netto 12, 8 mln zł. Według dyrektora Mariana Kaczmarka, przedsiębiorstwo ma obecnie 20-procentowy udział w polskim rynku płyt wiórowych i wciąż przoduje. Pozycja ta jest jednak zagrożona, przedłużającym się w nieuzasadniony sposób, wydaniem przez Ministerstwo Skarbu decyzji o prywatyzacji Prospanu. Jak się dowiedziała "Rzeczpospolita", decyzja ta ma być wydana za ok. dwa tygodnie.
Program gotowy
Od dwóch lat gotowy jest program prywatyzacji firmy i związanej z tym rozbudowy. Zakłada on utworzenie spółki z inwestorem strategicznym, do której wojewoda wniósłby majątek Prospanu aportem. Dokumenty prywatyzacyjne złożone zostały u wojewody kaliskiego w kwietniu 1995 roku. W styczniu 1996 roku trafiły do b. Ministerstwa Przekształceń Własnościowych. We wrześniu ub. roku wszystkie sprawy zostały dopięte i rozstrzygnięte. Następnie zmieniła się struktura rządowej administracji. Do końca marca minister skarbu nie podjął decyzji w sprawie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta