Duże pieniądze, ale na krótko
OPROCENTOWANIE
Jak bezpiecznie ulokować pokaźną sumę
Duże pieniądze, ale na krótko
Zdarza się, że przez krótki nawet czas średnio zamożni obywatele mogą się nagle "wzbogacić'', a raczej stać dysponentami sporej gotówki na skutek różnych zdarzeń. Można otrzymać spadek lub wygrać na loterii. Można sprzedać samochód czy mieszkanie i przez kilka tygodni lub miesięcy dysponować sporymi środkami pieniężnymi. Przed oszołomionym "bogaczem'' staje pytanie: jak bezpiecznie ulokować pokaźną sumę, która -- w przypadku planowanego zakupu -- musi być jeszcze w miarę dyspozycyjna?
Co znaczy w ogóle pokaźna suma? Przykładowo, w Polskim Banku Rozwoju za zamożnego klienta uważa się osobę zsumą co najmniej 100 000 zł. Dla takiego klienta oferta depozytowa jest korzystniejsza od przeciętnych ofert detalicznych na rynkach pieniężnych. Bank rozmawia wówczas z taką osobą indywidualnie, starając się ustalić o jakie względy przy lokowaniu pieniędzy klientowi chodzi.
Jeżeli klient pojawia się z taką sumą w renomowanym banku, a nie szuka np. ofert z ogłoszeń w rodzaju: "świetny biznes - zgłoś się'' to znaczy, że stawia wysoko bezpieczeństwo swojej lokaty. Warto ustalić czy klientowi chodzi o płynność, czyli...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta