Wisła Płock wygrała z Legią w Warszawie 2:0.
autor zdjęcia: Leszek Szymański
źródło: PAP
Tabela ekstraklasy

Legia przegrywa na Łazienkowskiej, Górnik może dziś zostać liderem.

20 sierpnia Legia wygrała z Wisłą w Płocku 1:0. Trenerem był jeszcze Jacek Magiera, a jedyną bramkę strzelił Jarosław Niezgoda. Jerzy Brzęczek od miesiąca pracował w Płocku i dopiero poznawał drużynę. Poznał na tyle dobrze, aby mieć realne szanse na miejsce w ósemce walczącej o tytuł mistrza. W sobotę na Łazienkowskiej zobaczyliśmy aż dziesięciu zawodników Wisły z sierpniowego meczu w Płocku. Nauczeni doświadczeniem swoim i trenera zagrali zupełnie inaczej niż w tamtym spotkaniu.

W Legii doszło natomiast do rewolucji, która wprawdzie przesunęła drużynę w górę tabeli, ale nie rozwiązała problemów. Przyjmując za punkt odniesienia sierpniowy mecz, w sobotę Legia zagrała z nowym trenerem i sześcioma nowymi zawodnikami. Wynik 0:2 mówi dużo o wątpliwych korzyściach wynikających ze zmian.

Dowcip Jozaka

Nie znam poczucia humoru trenera Romeo Jozaka, ale musi ono być specyficzne. Na pomeczowej konferencji Chorwat przytoczył słowa, którymi zwrócił się do zawodników w przerwie: „Panowie, dlaczego jesteście smutni? Strzeliliśmy dziś dwa gole".

Po 17 minutach Legia przegrywała 0:2. Nawet Real tak szybko nie wbił na Łazienkowskiej dwóch bramek...

Wydanie: 10931