Mieszkanie jak tunel z wolim okiem
50-metrowy lokal składał się z pokoju z aneksem kuchennym, holu i łazienki. W całym mieszkaniu było jedno wąskie okno balkonowe.
W czasach poprzedniej hossy deweloperzy chcieli zarabiać na każdym metrze wybudowanego budynku. Nic nie mogło się zmarnować. Na rynek trafiały tzw. lokale wynikowe, powstałe po urządzeniu pełnowartościowych mieszkań. Lokale długie jak tunel? Sypialnia tuż nad śmietnikiem?
Czemu nie. Dziś rynek jest dużo dojrzalszy, a klienci bardziej wymagający. Nietypowe, a nawet dziwne nieruchomości można wciąż jednak znaleźć na rynku wtórnym.
W świetle bramy
Małgorzata Witkowska-Zwiep, pośredniczka Metrohouse, zapamiętała mieszkanie powstałe w wyniku zabudowy części widnego korytarza o powierzchni 10 mkw. i wysokości prawie 4 m. – Lokal był wyższy niż szerszy – opowiada. – Wysokość została jednak wykorzystana. Wybudowano antresolę, dzięki czemu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta