Gminy zaopiekują się hazardzistami
Osoby uzależnione od gier otrzymają wsparcie gmin i samorządów terytorialnych w uporaniu się z nałogiem. Od 1 stycznia uzależnienie od hazardu zostało zrównane z alkoholizmem i używaniem narkotyków.
Do tej pory gminy nie były zobowiązane do brania odpowiedzialności za osoby niemogące sobie dać rady z obsesją grania na pieniądze. W kraju istnieje forma pomocy samemu sobie, ale tylko w miastach, w których funkcjonują zrzeszenia wolontariuszy. Od 2002 r. wsparcie oferuje też klinika leczenia uzależnień od gier w Linkoping. Są też wspólnoty Anonimowych Graczy, którzy sami siebie zdiagnozowali jako uzależnienionych od hazardu i realizują 12-stopniowy program za przykładem Anonimowych Alkoholików.
To wszystko jednak nie wystarcza do rozwiązania problemów rzeszy około 128 tys. osób borykających się z kontrolowaniem swoich nawyków, które mają przykre dla nich konsekwencje. Wśród nich z kolei...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta