Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Intensywne polowanie na kandydatów do pracy

22 stycznia 2018 | Ekonomia
W 2017 r. najlepsza była końcówka roku, gdy w sieci publikowano ponad 193 tys. ofert pracy miesięcznie
źródło: Rzeczpospolita
W 2017 r. najlepsza była końcówka roku, gdy w sieci publikowano ponad 193 tys. ofert pracy miesięcznie

kadry | Portale rekrutacyjne szykują się na kolejny świetny rok. Miniony przyniósł nowy rekord liczby ogłoszeń. Najszybciej przybywało ofert dla specjalistów ds. nieruchomości i budowlańców. Anita Błaszczak

Największy wybór ofert zatrudnienia mieli w ubiegłym roku specjaliści ds. sprzedaży, obsługi klienta oraz informatycy, jednak najszybciej przybywało ogłoszeń skierowanych do specjalistów od nieruchomości oraz budowlańców – wynika z udostępnionych „Rzeczpospolitej" danych portalu Pracuj.pl, potentata e-rekrutacji. W 2017 r. opublikowano tam prawie 534 tys. ofert pracy. To 10 proc. więcej niż rok wcześniej, a ogłoszeń przybyło dla każdej specjalizacji.

– Rynek pracy w Polsce jest mocno rozpędzony – mówi Rafał Nachyna, dyrektor zarządzający Pracuj.pl Liczy na utrzymanie dobrej koniunktury w 2018 r. i na kolejny rekord liczby ofert zatrudnienia. Hossę na tym rynku pokazują także statystyki urzędów pracy, gdzie w 2017 r. pracodawcy zgłosili prawie 1,7 mln wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, czyli o ponad 13 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dwa miliony wakatów

Rekordowy napływ ogłoszeń o zatrudnieniu, w tym wysyp propozycji pracy w nieruchomościach i w budownictwie miał zresztą miejsce także na innych serwisach pracy w Polsce – dowodzą analizy z Barometru Ofert...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10957

Wydanie: 10957

Spis treści
Zamów abonament