Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zdjęcie

19 maja 2018 | Plus Minus | Irena Lasota
źródło: archiwum prywatne

Wszystkiego jest dzisiaj za dużo. Na przykład fotografii. Kiedyś były one na tyle rzadkie, że pamiętaliśmy, gdzie i kiedy zostały zrobione, a już zdjęcia dziadków i pradziadków – jeśli się przechowały – były zazwyczaj pozowane, robione w studio i wydrukowane na grubych kartonach, które i po ponad wieku wyglądają lepiej niż zdjęcia sprzed 40 lat.

Dziś na ulicy w Waszyngtonie zrobiłam zdjęcie. Niby nic takiego: stoi trzech elegancko ubranych mężczyzn z parą młodych ludzi – wysokim chłopcem i niedużego wzrostu dziewczyną. Pędzimy właśnie z jednego spotkania na drugie – z Instytutu Johna McCaina do Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Jest gorąco i duszno i chcielibyśmy jeszcze zdążyć wypić w biegu kawę. Mężczyźni to dwaj legendarni przywódcy Tatarów Krymskich: Ilmi Umerow (w środku pod krawatem) i Achtem Chyjgoz (drugi z prawej) oraz ich rosyjski adwokat Mykoła Połozow (pierwszy z lewej).

Achtem został w zeszłym roku skazany na osiem lat więzienia za zorganizowanie w 2014 r. demonstracji w Symferopolu przeciwko zbliżającej się rosyjskiej okupacji Krymu. Siedział więzieniu trzy lata, głównie w izolatce,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11055

Wydanie: 11055

Zamów abonament