Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ryszard i ponowoczesność

19 maja 2018 | Plus Minus | Robert Górski Mariusz Cieślik

Nowy kultowy serial już na afiszu: „Kolano Prezesa".

Warszawski ratusz nieraz już dowiódł, że się zna na liczeniu. Liczą lata, oddając kamienice 130-letnim właścicielom, liczą pieniądze, budując najdroższe ulice i metro na świecie, a do tego świetnie liczą ludzi. Według władz Warszawy frekwencja na Marszu Wolności wyniosła 50 tysięcy osób, według TVP Info 11 tysięcy, a policja przyznaje rację telewizji. 50 minus 11 równa się 39 tysięcy. Gdzie oni się podziali? Chyba że, jak ratusz liczył, 39 tysięcy ludzi bawiło się w chowanego.

W sumie to wcale się nie dziwimy, że ludzie na marsz nie przyszli, skoro główną atrakcją było przemówienie Schetyny. No i pogoda była letnia, a jakby tego było mało, opozycja postanowiła przygotować program artystyczny. Nam się szczególnie podobało, kiedy niejaki Europaman okładał na ringu panią z twarzą Beaty Szydło. Nie lubimy przemocy, ale temu, kto wymyślił, żeby facet bił publicznie kobietę dla żartu, to byśmy dali w mordę....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11055

Wydanie: 11055

Zamów abonament