Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Otrzymane refaktury bez wyłączenia z limitu

13 sierpnia 2018 | Podatki i księgowość | Ewelina
 Karasiuk

Wydatki na usługi niematerialne realizowane przez niezależnego kontrahenta i refakturowane przez podmiot powiązany nie podlegają zwolnieniu z nowego limitu kosztów.

Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 5 lipca 2018 r. (0111-KDIB1-2.4010.204. 2018.1.AW).

Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej – w zakresie ograniczenia w zaliczaniu do kosztów podatkowych wydatków na usługi niematerialne – złożył podatnik będący członkiem międzynarodowej grupy kapitałowej. Wyjaśnił on, że ponosi na rzecz podmiotów powiązanych koszty nabycia niektórych usług i wartości o charakterze niematerialnym objętych normą wyrażoną w art. 15e ustawy o CIT. Podkreślił przy tym, że usługi są świadczone przez niezależnych kontrahentów i nabywane przez podmioty powiązane wobec wnioskodawcy, którzy następnie refakturują ich koszty na podatnika, w zakresie w jakim jest on beneficjentem tych usług. Do faktur wystawianych na rzecz podatnika nie jest doliczana marża. Oznacza to, że kwota zobowiązania wobec podmiotu powiązanego jest tożsama z wartością usługi wskazaną na fakturze pochodzącej od pierwotnego usługodawcy, tj. podmiotu niezależnego od podatnika, a zakres usługi i czynności podejmowane w jej ramach nie ulegają zmianie w związku z refakturowaniem.

Intencją podatnika było potwierdzenie, że koszty poniesione w związku z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11127

Wydanie: 11127

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament