Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy wunderteam atakuje

13 sierpnia 2018 | Sport | Krzysztof Rawa

Lekkoatletyka | Polska reprezentacja wraca z mistrzostw Europy w chwale. Ozłocona, z uzasadnionymi nadziejami na dobrą przyszłość. 


Kto oglądał zawody na Stadionie Olimpijskim, ten przekonał się, że mamy mocną lekkoatletykę i gwiazdy nie tylko w skali europejskiej. Reprezentacja była największa w historii (86 osób), ale po tak licznych dekoracjach medalowych z polskim udziałem na Breitscheidplatz nikt nie powie, że za duża. Była odpowiednia i przygotowana jak rzadko. Gwiazdy bez fałszywej skromności zapowiadały, że jadą po sukcesy i w większości słowa dotrzymały.

Trwająca czwarty rok dobra passa w mistrzostwach Europy (Zurych 2014 i Amsterdam 2016 – po 12 medali) trwa. Bazę tych sukcesów stanowią rzuty, w szczególności polska szkoła rzutu młotem i pchnięcia kulą. W tych specjalnościach mamy cenionych trenerów, mamy kolejne talenty, które w Berlinie pokazały siłę. Do przewag młociarek i młociarzy zdążyliśmy się przyzwyczaić, pewnym odkryciem były złote medale w pchnięciu kulą, chociaż mistrz Michał Haratyk już dwa lata temu miał srebro ME, ale w jego przypadku największy podziw budzi stały postęp.

Nie jest największym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11127

Wydanie: 11127

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament