Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szykują się ułatwienia w e-handlu

13 sierpnia 2018 | Prawo | Monika Pogroszewska

VAT | Małe firmy i startupy prościej rozliczą sprzedaż usług elektronicznych konsumentom z innych krajów Unii Europejskiej.

 

Od 1 stycznia 2019 r. zaczną obowiązywać przepisy, które mają ułatwić świadczenie usług elektronicznych. Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o VAT firmy, których roczna sprzedaż przez internet do innych państw UE nie przekroczy 10 tys. euro netto (42 tys. zł), będą rozliczać VAT na takich zasadach jak transakcje krajowe.

Według mec. Marty Kasztelan, eksperta w Izbie Gospodarki Elektronicznej i partnera w Kancelarii Sowiński i Partnerzy, na zmianach skorzystają polskie firmy świadczące usługi elektroniczne na rzecz konsumentów z innych krajów UE. Chodzi o takie usługi, jak np. szkolenia online, pobieranie i udostępnianie oprogramowania online, publikacje w formie cyfrowej, prenumeraty dostępu do czasopism online.

Obecnie polscy przedsiębiorcy świadczący usługi elektroniczne na rzecz konsumentów z państw UE powinni co do zasady rozliczyć VAT według zasad obowiązujących...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11127

Wydanie: 11127

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament