Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie gry coraz śmielej idą w szeroki świat

13 sierpnia 2018 | Ekonomia | Katarzyna Kucharczyk
Polski sektor gier rośnie szybciej niż inne rynki europejskie
źródło: Rzeczpospolita
Polski sektor gier rośnie szybciej niż inne rynki europejskie

Technologie | CD Projekt i Techland zabłysnęły w czerwcu na targach w Los Angeles. Teraz szykują się na targi w Kolonii. W sumie z Polski jedzie tam kilkudziesięciu producentów. Zapowiada się rekord.

 

W Polsce działa już ponad 300 zespołów tworzących gry, a jak grzyby po deszczu wyrastają nowe. Po stosunkowo słabym zeszłym roku ten jest zdecydowanie lepszy. Takie produkcje jak „Frostpunk" czy „House Flipper" podbiły serca graczy i wdrapały się na czołowe miejsca list globalnych bestsellerów. A gros premier dopiero przed nami.

Nowe gry pod lupą

Jesteśmy w ciekawym momencie: pod koniec tego miesiąca w niemieckiej Kolonii odbędzie się Gamescom: jedne z największych targów na świecie. W innych branżach targi nie budzą dużych emocji. W sektorze gier jest inaczej – to właśnie podczas targów studia prezentują zwiastuny najnowszych gier i ujawniają przyszłe plany.

Przykład CD Projektu pokazał, że warto śledzić te doniesienia, bo mogą mieć niebagatelny wpływ np. na notowania firm. Upublicznienie zwiastuna „Cyberpunka 2077" podczas czerwcowych targów w Los Angeles stało się impulsem do zwyżki kursu na giełdzie, w efekcie której wycena studia przebiła już 20 mld zł.

W Kolonii CD Projekt za zamkniętymi drzwiami prowadzić będzie pokazy godzinnego fragmentu „Cyberpunka". Nie zdradza terminu debiutu tej gry....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11127

Wydanie: 11127

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament