13 sierpnia 2018 | Sport | Olgierd Kwiatkowski
≥Michał Kwiatkowski w Tour de Pologne triumfował pierwszy raz
autor zdjęcia: Marcin Szkodziński
źródło: Gazeta Krakowska

KOLARSTWO | Michał Kwiatkowski wygrał 75. Tour de Pologne. Przed nim wkrótce start we Vuelta a Espana i we wrześniu w mistrzostwach świata.

Kolarz grupy Sky zwyciężył na chłodno, z charakterystycznym dla siebie taktycznym wyrachowaniem. Cały wyścig miał pod pełną kontrolą.

Nawet na ostatnim etapie w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej, kiedy przy deszczowej pogodzie od czołówki śmiałym atakiem oderwał się Simon Yates, Kwiatkowski z pomocą kolegów z zespołu z matematyczną dokładnością zachowywał bezpieczny dystans. Brytyjczyk wygrał etap, ale były mistrz świata ze spokojem obronił pozycję lidera i zwyciężył w wyścigu z 15-sekundową przewagą. Trzeci był Francuz Thibaut Pinot (20 sekund straty).

To zwycięstwo Kwiatkowskiego trzeba docenić. 28-letni kolarz z Działynia pokonał znaczących rywali. Yates przez 12 dni był liderem tegorocznego Giro d'Italia i różową koszulkę stracił dopiero na przedostatnim etapie. Pinot dwa razy kończył na podium wielkie wyścigi – Tour de France i Giro. Obaj walczyli do końca na polskich drogach.

Kwiatkowski przyjechał na Narodowy Wyścig Niepodległości jako faworyt i nie spalił...

Wydanie: 11127