Ranking dialogu miejskiego
Może w ramach programów szkolnych należy wprowadzić naukę form komunikacji interpersonalnej. Bo bez nich trudno o dialog, czyli lepszą jakość miasta. A przecież chcemy lepszego otoczenia.
Czas kampanii wyborczej sprzyja porównywaniu i ocenom. W Akademii Górniczo-Hutniczej był prezentowany ranking jakości życia miejskiego, przygotowany dla 66 miast na prawach powiatu. Indeks ten bierze pod uwagę 10 kategorii, od edukacji, czasu wolnego, mieszkań, samorządu, pracy, środowiska, społeczności, bezpieczeństwa, aż po komunikację (ale tę bardziej w kategoriach dostępu do internetu, aniżeli możliwości poruszania się).
Metoda i zakres oceny oparty jest na rekomendacjach OECD i zbiega się z opublikowaną już po polsku nową normą PN- ISO 37120 „Zrównoważony rozwój społeczny-wskaźniki usług miejskich i jakości życia". Norma w 21 bardzo rozbudowanych szczegółowymi wskaźnikami kategoriach uwzględnia również środowisko, a także planowanie przestrzenne. Gratulując...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta