„Świadczenia o podobnym charakterze”, czyli jakie
Ofertowanie sprzedaży produktów oraz usługi rozwoju technicznego podlegają ograniczeniu w zaliczaniu do kosztów podatkowych.
Tak uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 15 października 2018 r. (0111-KDIB1-3.4010.409.2018.1.BM).
Wnioskodawca jest podmiotem z branży motoryzacyjnej zajmującym się produkcją elementów konstrukcyjnych związanych z nowoczesnymi systemami zabezpieczeń przed skutkami kolizji. Produkt oferowany producentom pojazdów musi wypełniać określone kryteria wizualne i techniczne oraz spełniać wysokie wymogi w zakresie jakości i późniejszego bezpieczeństwa związanego z korzystaniem z danego pojazdu.
Jak wskazał wnioskodawca, z uwagi na specyfikę branży, proces składania oferty potencjalnemu kontrahentowi jest wydłużony i wiąże się często m.in. z przygotowaniem prototypu danej części, wizytami ze strony kontrahenta w danym zakładzie produkcyjnym czy też koniecznością dostosowania linii produkcyjnej do konkretnego zlecenia. W związku z tym wnioskodawca zawarł ze spółką powiązaną umowę o świadczenie usług w zakresie:
∑ procesu ofertowania sprzedaży produktów wnioskodawcy, która ma polegać m.in. na pozyskiwaniu zleceń, a także uczestniczeniu w spotkaniach i rozmowach z potencjalnymi klientami, przygotowywaniu ofert, przygotowywaniu zlecenia prototypu produktu, utrzymywaniu relacji z klientami, jak również opracowywaniu, uzgadnianiu wewnętrznym i realizacji strategii rozwoju z danym kontrahentem oraz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta