Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opieka socjalna nie radzi sobie z młodocianymi przestępcami

04 grudnia 2018 | Rzecz o prawie | Anna Nowacka-Isaksson

Gminom wielokrotnie nie udaje się powstrzymać kryminalnych inklinacji dzieci i młodzieży. Lokalne wydanie szwedzkich wiadomości z Helsingborga prześledziło losy 48 osób od 15. do 20. roku życia, które dopuściły się czynów karalnych w ciągu ostatnich sześciu lat. Większością z nich zajmowała się opieka społeczna. Wsparcie mogło polegać na rozmowach ze służbą socjalną, i wprowadzenia obowiązku poddania się testom na narkotyki. W wyjątkowych wypadkach na umieszczeniu młodocianych w specjalnym domu opieki lub w domu u rodziców (co nie wygląda na zbytni rygoryzm).

Dziennikarze wiadomości wykorzystali w swoim materiale wyroki i orzeczenia różnych instancji, na tyle, na ile mogli je wydobyć z gąszcza otoczonych tajemnicą dokumentów opieki socjalnej, np. dotyczących meldunków o podejrzeniu o popełnieniu przestępstwa. I to, co przedstawili, nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11222

Wydanie: 11222

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament