Brexit jest szansą polskich uczelni
Prof. Grzegorz MAzurek | Staliśmy się bardzo atrakcyjni dla studentów z Indii – mówi prorektor Akademii Leona Koźmińskiego ds. współpracy z zagranicą.
Rz: Najnowszy ranking „Financial Timesa" dowodzi, że polskie uczelnie umacniają się wśród najlepszych szkół biznesu w Europie, chociaż w czołówce nadal dominują brytyjskie i francuskie szkoły. Co decyduje o dobrej pozycji w takich zestawieniach?
prof. Grzegorz Mazurek: Kluczowe jest usieciowienie rozumiane jako partnerstwo z innymi dobrymi szkołami biznesu i z firmami. Wraz z uczelniami tworzymy interdyscyplinarne programy studiów, które dają naszym wspólnym absolwentom synergiczną wartość, co ułatwia im osiągnięcie sukcesu na rynku pracy. Drugim ważnym czynnikiem jest strategiczne partnerstwo z biznesem. Nie ograniczamy się już do kształcenia dla biznesu, ale kształcimy razem z nim dzięki formalnej współpracy ze znanymi instytucjami i firmami.
Czy i kiedy polskie uczelnie znajdą się w czołówce europejskich rankingów, skoro nie są tak bogate jak zachodnie szkoły biznesu?
Nie jesteśmy bogaci, ale w edukacji, podobnie jak w sporcie, nie rządzą...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta