Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PKP Cargo zwiększa przewozy kruszyw

04 grudnia 2018 | Ekonomia
Grupa PKP Cargo przewozi najwięcej węgla
źródło: Rzeczpospolita
Grupa PKP Cargo przewozi najwięcej węgla

Transport Dostawy materiałów do budowy dróg i linii kolejowych nadal będą zwyżkować dzięki inwestycjom w tabor, poprawie efektywności 
i rosnącemu rynkowi.

 

Transport kruszyw i materiałów budowlanych, w tym zwłaszcza wszelkiego rodzaju kamienia, piasku, cegieł i cementu, zapewnia grupie PKP Cargo już prawie jedną czwartą realizowanych przewozów (większy udział ma tylko węgiel). Po trzech kwartałach firma dostarczyła klientom ponad 19,6 mln ton tego typu ładunków. To zwyżka aż o 23,2 proc. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku.

Co więcej, średnia odległość, na jaką transportowane są materiały budowlane, wzrosła o prawie 4 proc., do 277 km. Tym samym pod względem pracy przewozowej (ilość przetransportowanych ładunków pomnożona przez długość pokonanej drogi) poprawa była jeszcze większa, bo 28-proc. Kruszywa są przewożone głównie z Dolnego Śląska, gdzie się ich najwięcej wydobywa, na place budowy m.in. autostrad (A1) i dróg ekspresowych (S3, S7, S8).

Wydatki na tabor

– Inwestycje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11222

Wydanie: 11222

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament