Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie płyty docenione

04 grudnia 2018 | Kultura | Jacek Marczyński

Na liście 319 ogłoszonych nominacji do najważniejszej fonograficznej nagrody Europy – International Classical Music Awards 2019 – znalazło się też kilka wydawnictw polskich firm i artystów.

Dwoma sukcesami może poszczycić się Narodowe Forum Muzyki. Płyta „17th-Century Sacred Music in Wrocław", nagrana m.in. z udziałem Wrocławskiej Orkiestry Barokowej, została nominowana w kategorii: wokalna muzyka baroku. Na tym albumie są utwory XVII-wiecznych kompozytorów włoskich, niemieckich i polskich z wrocławskich archiwów.

W kategorii utworów współczesnych znalazła się płyta z czterema symfoniami Arvo Pärta, które orkiestra Filharmonii Wrocławskiej nagrała dla wytwórni ECM. Wśród nagrań muzyki symfonicznej jest z kolei album orkiestry Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Łukasza Borowicza z symfoniami Feliksa Nowowiejskiego. Płytę wydał nasz DUX.

Ta firma może pochwalić się też nominacjami dla płyty z kaprysami Alfreda Piattiego w wykonaniu wiolonczelistki Anny Wróbel oraz dla wydawnictwa DVD z operą „Pasażerka" Mieczysława Weinberga. Jest to spektakl zarejestrowany w Jekaterynburgu.

Wydanie: 11222

Wydanie: 11222

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament