Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Drogi samorządowe zyskają na jakości

04 grudnia 2018 | Prawo | Agata Łukaszewicz

nowe prawo | Dzięki specjalnemu funduszowi ruszyć mają inwestycje na trasach lokalnych. Poprawić się ma przede wszystkim bezpieczeństwo jakość nawierzchni. agata Łukaszewicz

 

Samorządowe drogi dzięki dodatkowym pieniądzom mają być lepszej jakości. A to wszystko za sprawą ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, która wchodzi w życie we wtorek. Czemu to takie ważne? Najwięcej tragicznych zdarzeń ma bowiem miejsce na drogach powiatowych. I to mimo tego, że stanowią one niespełna 30 proc. długości wszystkich dróg w Polsce.

Problem z drogami powiatowymi jest np. taki, że stają się nimi często stare drogi krajowe. Za zarządzanie nią stają się odpowiedzialne samorządy powiatowe, ale nie dostają na to pieniędzy.

Finansowy zastrzyk

– Na drogach, których nikt nie chce, kierowcy nie mogą czuć się bezpiecznie – alarmuje od lat Najwyższa Izba Kontroli. Na niewiele to się jednak zdaje. Rok 2019 może się okazać w tej sprawie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11222

Wydanie: 11222

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament