Okres służby żołnierza wliczany do stażu pracy
Otrzymanie odprawy z tytułu zwolnienia ze służby wojskowej nie wyłącza prawa do odprawy emerytalnej przysługującej pracownikowi z tytułu ustania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę.
- Żołnierz zawodowy odchodząc z wojska na emeryturę otrzymał odprawę. Następnie podjął pracę w urzędzie w ramach służby cywilnej. Po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego rozwiązał stosunek pracy. Wystąpił do pracodawcy o wypłatę mu odprawy emerytalnej. Ten odmówił wskazując na fakt, że odchodząc na emeryturę wojskową świadczenie to już otrzymał. Czy urząd powinien mu wypłacić odprawę?
Tak,
odprawa emerytalna przysługuje pracownikowi. Świadczenie, które otrzymał w związku odejściem ze służby (zwana potocznie odprawą wojskową) znacznie się różni od odprawy emerytalnej, która przysługuje członkowi służby cywilnej w związku z przejściem na emeryturę. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że świadczenie to przysługuje żołnierzowi w związku ze zwolnieniem jego z zawodowej służby wojskowej. Odprawa ta przysługuje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta