Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Usługi prawnicze z częściowym prawem do odliczenia

04 grudnia 2018 | Dobra Administracja | Janina Fornalik

Gmina powinna zastosować zarówno prewspółczynnik, jak i współczynnik sprzedaży.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dyrektor KIS) w interpretacji z 10 września 2018 r. (sygn.0113-KDIPT1-1.4012. 564.2018.1.MH) rozstrzygnął kwestię możliwości odliczenia VAT z faktur otrzymanych od kancelarii prawnej z tytułu świadczonych usług doradztwa prawnego.

Gmina będąca wnioskodawcą zawarła z kancelarią prawną umowę na świadczenie usług doradztwa prawnego, polegających w szczególności na analizie poprawności kwalifikacji dla celów VAT wybranych czynności wykonywanych przez gminę, weryfikacji związanego z nimi prawa do odliczenia podatku, pomocy w przygotowaniu korekt deklaracji VAT-7, a także bieżącym wsparciu podczas czynności sprawdzających prowadzonych przez urząd skarbowy. Gmina zdecydowała się skorzystać z usług kancelarii ze względu na złożony charakter prawa do odliczenia podatku VAT.

Zgodnie z przedstawionym we wniosku stanie faktycznym, przedmiotem analizy prawnej mają być czynności, które wnioskodawca wykonuje na podstawie umów cywilnoprawnych, w tym w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11222

Wydanie: 11222

Spis treści

Monitor wolnej przedsiębiorczości

Zamów abonament