Gaz, ekologiczna alternatywa węgla
cop24 | Chcemy, aby w 2022 r. 90 proc. Polaków miało dostęp do gazu – zapowiedział na szczycie klimatycznym w Katowicach Piotr Woźniak, prezes PGNiG. Izabela Kacprzak
Gaz ziemny należy do najmniej emisyjnych paliw kopalnych, wciąż jednak należy udoskonalać technologie wychwytywania i składowania dwutlenku węgla i metanu, by ograniczać negatywny wpływ na środowisko – to główne wnioski z seminarium „Gaz ziemny z konwencjonalnych i niekonwencjonalnych źródeł jako niskoemisyjne paliwo zielonej gospodarki", które odbyło się podczas COP24.
– Mamy fatalne informacje, jeśli chodzi o klimat. Obserwujemy wymieranie gatunków – mówił Scott Foster, dyrektor Wydziału Zrównoważonej Energii w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ (UNECE). – Globalne problemy, które jako społeczeństwo musimy rozwiązać, to jak zapewnić żywność, jak się ogrzać za 20–30 lat? Czy gaz ziemny jest rozwiązaniem niektórych problemów współczesnego świata? Czy mamy zagwarantowane bezpieczeństwo dostaw? Co z CO2, które emitujemy do atmosfery? – stawiał pytania Scott Foster.
Piotr Woźniak, prezes...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta