Od błękitnego paliwa do czystego powietrza
kongres Rzeszów i Tychy, a teraz Tarnów, Kielce i Warszawa. Transport publiczny w Polsce „przesiada się" na autobusy na gaz w trosce o środowisko.
Do końca 2024 r. w Polsce będzie przeszło tysiąc autobusów na gaz – zapowiada największy producent tego paliwa w Polsce, spółka PGNiG, która wiąże ogromne nadzieje z zapowiadanym przez rząd rozwojem infrastruktury paliw alternatywnych i budowy do 2020 r. w 32 aglomeracjach 70 stacji tankowania CNG (sprężony gaz ziemny).
– Musimy uzupełniać ten obszar, tak aby poprawić dostępność paliw alternatywnych, niskoemisyjnych i dać wybór konsumentowi – podkreślał Piotr Woźniak, prezes PGNiG podczas debaty „Wykorzystanie gazu ziemnego w celu poprawy jakości powietrza", która odbyła się w ramach COP24 w Katowicach.
Paliwo przyszłości
Zdaniem producentów tego surowca, a także ekspertów, gaz ziemny jest niedrogim i bezpiecznym paliwem w zrównoważonej gospodarce przyszłości i wpisuje się w zasady Porozumienia paryskiego. W najbliższych latach odegra on także...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta